Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Videá
Projekt

Dopravná výchova pre hendikepovaných ľudí – hendikepované osoby v doprave
Hendikepovaní ľudia sú súčasťou sú súčasťou cestnej premávky. Z uvedeného dôvodu boli v spolupráci so sluchovo a zrakovo postihnutými osobami realizované prednášky zamerané na bezpečný pohyb osôb v cestnej premávke, používanie debarierizačných opatrení na pozemných komunikáciách a komunikáciu s hendikepovanými osobami. Do projektu bola zapojená mládež s cieľom prehlbovať solidaritu, prekonať bariéry a vytvoriť spôsob akým si rôzne komunity môžu lepšie rozumieť a chápať sa. V rámci prednášok sa deti dozvedeli o špecifikách života hendikepovaných ľudí, naučili základné znaky posunkového jazyka alebo ako pomôcť osobám so zrakovým postihnutím prejsť cestu.

Návod - Značky Bonavia o.z.

Návod - Značky Bonavia o.z.

Krátky video návod ako používať QR kódy v spojitosti s projektom Dopravné značky Bonavia o.z..

Dopravná výchova - Pešia zóna

Nedisciplinovaný cyklista

Cyklisti, chodník nie je pretekárska dráha. Zrážka s chodcom môže mať fatálne následky.Dopravná výchova - Motorka vs. alkohol

Alkohol za volantom

Alkohol je považovaný za tvorcu dobrej nálady. Pitie alkoholu je v spoločenskom živote tolerované. Na ceste však končí zábava, nie nadarmo sa hovorí Opitý vodič veselý vrah.

Dopravná výchova - Kuriér

Parkovanie versus cyklista

Pri vystupovaní z auta môže jedno pozretie do spätného zrkadla zachrániť život.
Dopravná výchova - Chodci vs auto

Telefonovanie za volantom

Riziko zavinenia dopravnej nehody je u telefonujúceho vodiča skoro päťapolkrát väčšie, ako u sústredeného vodiča. Zároveň riziko je rovnaké ako jazda s 0,8 promile alkoholu v krvi.

Dopravná výchova - Dieťa a auto

Chodec versus auto

Pri prechádzaní cesty s viacerými pruhmi v jednom smere buďte veľmi opatrní, neustále sledujte premávku. V prípade, že zastane vodič vo vedľajšou pruhu, urobte tak aj vy.Dopravná výchova - Viditeľnosť

Viditeľnosť

Vidieť a byť videný je jedno zo základných pravidiel cestnej premávky. Chodca s reflexným prvkom je vidno na 10x väčšiu vzdialenosť, ako chodca v tmavom oblečení.


Dopravná výchova - Chodci versus cyklista

Chodci versus cyklista

V súčasnosti možno vidieť výrazný rozvoj cyklistickej infraštruktúry. V mnohých prípadoch sa realizujú spoločné cestičky pre cyklistov a chodcov, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť chodcov ale i cyklistov.Dopravná výchova - Cesta Tmou

Cesta Tmou

Cesta tmou zachytáva príbeh nevidomej Ivety Zbrankovej, ktorá v ňom upozorňuje na bariéry, s ktorými sa každodenne stretáva cestou do práce. Video vzniklo na podporu verejnej zbierky Biela pastelka. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Dopravná výchova - Slepec

Prechádzanie nevidiaci

Ak cestu prechádza osoba s bielou palicou, nepoužívajte klaksón, neblikajte svetlami, buďte pozorní.

Partneri
Bona via

Lomnická 582/18, 94901 Nitra, Slovensko
bonavia@bonaviaoz.sk

IČO: 50736485
DIČ: 2120755043

Bona via je občianske združenie, ktoré realizuje preventívne projekty a aktivity zamerané na bezpečnosť cestnej premávky.